Stosowane technologie


Kilka słów o strukturze wewnętrznej materaca wodnego:
Materac wodny skonstruowany jest w ten sposób, że dwie warstwy winylu zostały zgrzane na całej powierzchni. Zwiększa to jego zdolność na rozciąganie, a równocześnie zmniejsza ryzyko przebicia. Zachowany zostaje jednak wyjątkowy komfort leżenia przy "podwójnym bezpieczeństwie". Poza tym do produkcji używane są wyłącznie wysokiej jakości materiały, które z sukcesem testowane otrzymały Certyfikat Oko-Tex Standard 100. Certyfikat ten jest gwarancją braku obecności w materacu substancji szkodliwych dla zdrowia.

Warto podkreślić, że materac wodny nie składa się tylko i wyłącznie z obudowy wypełnionej wodą, ale również z zamocowanych wewnątrz materaca wkładów poliestrowych, których zadaniem jest tłumienie falowania. Dlatego też obawy o chorobę morską są nieuzasadnione. Każdy indywidualnie decyduje o tym, ile sekund ma się materac kołysać. Więcej w dziale STOPIEŃ TŁUMIENIA.


Każdy materac ma własne ogrzewanie, co pozwala na odrębne ustawienie temperatury. Poza łóżko wyprowadzony jest termostat ze skalą, na którym, według uznania ustalamy żądaną temperaturę (od 26-34° C), gwarantując równocześnie, że po jej osiągnięciu, grzałka wyłącza się. Element grzewczy w postaci gumowej płyty, umiejscowiony jest pod wanną ochronną, dzięki czemu, w razie przebicia materaca, nie ma możliwości kontaktu prądu z wodą.