Zalety zdrowotne wiążące się z stosowaniem materacy wodnych


ASPEKTY ZDROWOTNE

Czy zdają sobie Państwo z tego sprawę, że ok. jednej trzeciej całego życia spędzamy śpiąc! Dlatego nadszedł najwyższy czas zadbać o jakość Naszego snu! Krąży wiele mitów o łóżkach wodnych, takich jak np. choroba morska, szkody spowodowane wodą, niebezpieczeństwo prądu, leżenie jak w hamaku itd., które budzą w nas uprzedzenia. Ale przelewającą się woda w materacu przy najmniejszym ruchu to juz dawno przeszłość! Najnowsza konstrukcja łóżka wodnego nie tylko eliminuje tego typu problemy, ale również zapewnia wyjątkowy komfort snu i idealne dopasowanie materacu do kształtu ciała! W dziale PYTANIA opisaliśmy większość zagadnień związanych z tymi i podobnymi wątpliwościami oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

 
Kręgosłup pozostaje zawsze w linii prostej. 

Na tej stronie chcemy przedstawić Państwu zalety materacy wodnych, jakimi są przede wszystkim korzyści zdrowotne. O nich przekonali się juz zarówno zachwyceni użytkownicy jak i stale rosnąca liczba specjalistów z branży medycznej, którzy potwierdzają jego skuteczność w profilaktyce i leczeniu wielu schorzeń. Wieloletnie badanie w zakresie medycyny nad praktycznym zastosowaniem terapeutycznym i pozytywne doświadczenia przekonanych użytkowników wykazały, że łóżka wodne charakteryzują się następującymi właściwościami zdrowotnymi:IDEALNE WSPARCIE

Niepodważalną zaletą materacy wodnych jest wyjątkowe dopasowanie materaca wodnego do kształtu ciała człowieka, dzięki czemu kręgosłup pozostaje w linii prostej i nie podlega szkodliwym naciskom. Całkowite wsparcie dla ciała jest odczuwalne bez względu na pozycje leżenia: na plecach, na brzuchu lub na boku. Optymalne ułożenie ciała odciąża kręgosłup i mięśnie, co zapobiega w konsekwencji deformacjom i umożliwia całkowity wypoczynek krążków międzykręgowych (dowóz płynów do krążków międzykręgowych). Maksymalny miejscowy nacisk materaca na ciało jest 3 do 4 - krotnie mniejszy niż tradycyjnego materaca na sprężynach.
Skrzywienia kręgosłupa Skrzywienia kręgosłupa. Nawet najnowocześniejszy materac z pianki nie daje takiego komfortu spania jak wodny. Ponadto ciepło łóżka wodnego odpręża mięśnie i łagodzi chroniczne bóle. Idealne podparcie kręgosłupa pozwala mięśniom pleców w pełni się zrelaksować, to szczególnie dobra wiadomość dla ludzi, którzy cierpią na schorzenia kręgosłupa takie jak m. in. dyskopatia czy skrzywienie. Zdaniem ortopedów równomierne rozłożenie ciężaru ciała minimalizuje nacisk na bolące stawy, zapobiega odleżynom, a dodatkowo odciąża układ krążenia. O zaletach łóżek wodnych przekonani są nie tylko użytkownicy, ale również hotele i szpitale, które stosują je przy długotrwałej hospitalizacji pacjentów…
Rozłożenie sił


HIGIENA

Brak Roztoczy w tradycyjnym materacu rozwijają się całe kolonie roztoczy, które żywią się resztkami złuszczonego naskórka i mikroorganizmami. Dostateczna ilość pożywienia i wilgotne otoczenie sprawiają idealne warunki rozwoju tych i innych pasożytów. Te same warunki zapewniają wzrost grzybów i pleśni. Nie jest więc dziwne ze tak wielu ludzi cierpi na alergie i ataki astmy, jeżeli dzielimy każdej nocy swoje łóżko z tysiącami wywołującymi alergie drobnoustrojami.
Ludzie wrażliwi, uczuleni na roztocza, alergicy, powinni zadbać o to żeby w ich domu panowały warunki jak najmniej sprzyjające rozwojowi tych żyjątek. Najlepszym sposobem na pozbawienie sie kontaktu z roztoczami i ich odchodami jest materac wodny. Brud, resztki złuszczonego naskórka, pyły i żadne inne alergeny nie są w stanie wniknąć w głąb materaca wodnego, a powierzchnia może być czyszczona za pomocą środka do czyszczenia winylu. Poza tym pokrowiec na materac może być regularnie prany. W ten sposób łóżko wodne pomaga zachować najlepszą higienę i zapobiega rozwojowi alergenów.


PRAWIDŁOWE KRĄŻENIE

U osoby leżącej na łóżku wodnym nacisk wywierany przez ciało na powierzchnie materaca wodnego jest rozłożony lepiej niż w przypadku tradycyjnych i nowoczesnych materacy piankowych. Dzięki wyeliminowaniu dokuczliwych punktów ucisku na ciało zapewnione jest prawidłowe krążenie krwi i całkowite odprężenie mięsni. Krążenie krwi nie jest ograniczane a nawet jest wspomagane, wynikiem czego zapobiegamy powstawaniu np. odleżyn. Udowodniono, że leżenie na łóżku wodnym, dzięki prawidłowemu krążeniu zmniejsza bóle m. in. przy chorobach krążenia, ciężkich oparzeniach, artretyzmie, osteoporozie i wspomaga wszystkie rodzaje rehabilitacji.
Łagodne falowanie i brak punktów ucisku działają uśmierzająco na ból, dzięki czemu można ograniczyć podawanie środków znieczulających i skrócić czas leczenia. Położonym na łóżkach wodnych pacjentom nie tworzą się odleżyny, dzięki czemu nie muszą być tak często przekręcani z boku na bok. Wynikiem czego ułatwiona jest znacznie pielęgnacja pacjentów, nie tylko w szpitalach ale także w ramach domowych, kiedy chcemy osobiście zająć się kochaną osobą potrzebującą naszej opieki…


PSYCHICZNY I FIZYCZNY RELAKS

Relaks Przyjemne ciepło łóżka wodnego połączone z łagodnym "falowaniem" jest nie tylko wspaniałym odprężeniem dla ciała, ale także dla psychiki. Łatwiej i przyjemniej zasypia się w łóżku wodnym, a następstwem tego jest głębszy i bardziej efektywny sen. Sen uważany jest jako jedno z najlepszych lekarstw, ponieważ wszystkie procesy regeneracyjne odbywają się podczas snu. Łóżko wodne łącząc ze sobą uczucie luksusowego komfortu i mocne podparcie całego ciała stwarza idealne okoliczności do pełnego relaksu. Zadbajmy o nasze zdrowie, mamy je tylko jedno...
Aby utrzymać obieg krwi w naczyniach krwionośnych na odpowiednim poziomie, człowiek zmienia pozycję spania na łóżku konwencjonalnym około 80 razy w ciągu nocy. Dzięki wyeliminowaniu dokuczliwych punktów ucisku, w łóżku wodnym obracanie się podczas snu jest zredukowane o 70 %, a zatem czas trwania snu głębokiego wydłuża się. Jest to bardzo ważna faza snu, dzięki niej możemy się całkowicie zrelaksować i uwolnić od codziennego stresu. Każdy potrzebuje relaksu i odpoczynku, żeby mieć siły do przywitania kolejnego dnia i rozkoszowaniem się jego cudownymi stronami…
Dzieci uwielbiają komfort łóżka wodnego. Badania wykazują, że dzieci śpiące na łóżku wodnym są znacznie spokojniejsze dlatego, że szybciej zasypiają i cieszą się głębokim snem. Co równie ważne - w tym okresie potrzebują właściwego wsparcia dla swojego kręgosłupa. Dobrze pomyśleć o tym już w najmłodszych latach naszych dzieci, gdyż w przyszłości będzie znacznie trudniej skorygować powstałe wady.


CIĄŻA

Szczególnie polecamy materace wodne dla Pań planujących macierzyństwo lub będących w ciąży. Tylko materac wodny umożliwi kobietom w ciąży sen na brzuchu i pełne podparcie ciała, także w pozycji bocznej. Zbyteczne staje się podpieranie ciała poduszkami.
Wygodny sen na brzuchu łagodzi ucisk, jaki ciężka macica wywiera na aortę. Stąd łóżka wodne są idealne dla kobiet w ciąży, które z powodu zagrożenia ciąży muszą dużo czasu spędzać w łóżku. Także skurcze porodowe odczuwane są w łóżkach wodnych mniej dotkliwie.


BEZSENNOŚĆ

Materace i łóżka wodne są idealnym rozwiązaniem dla osób mających problemy z bezsennością – ciepło ogrzewanego materaca gwarantuje szybkie odprężenie, a ciepłe stopy pozwalają każdemu szybciej zasnąć bez nerwowego przewracania się z boku na bok. Także podczas snu znacznie zredukowana jest konieczność zmiany pozycji, gdyż krew dochodzi do wszystkich części ciała bez żadnych przeszkód.


INNE ZALETY ZDROWOTNE

Stała ciepłota łóżka łagodzi schorzenia reumatyczne, zapalenia stawów oraz dolegliwości geriatryczne (wieku starczego), a tym samym zmniejsza poranną sztywność stawów oraz redukuje zażywanie środków przeciwbólowych.
Przyjazne dla skóry naturalne materiały, takie jak bawełna i sznurkowa wełna owcza, posłużyły do wykonania (łatwo piorącego się) pokrowca na materac łóżka wodnego. To pokrycie gwarantuje idealny klimat podczas snu oraz zdrowe oddychanie skóry.